O nas

O nas

Niepubliczne Przedszkole „Stonoga” zlokalizowane jest w Gdyni, przy ul. J.Brzechwy 11; ok 800 m od obwodnicy Trójmiasta (Karwiny III). Budynek położony jest w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 13, Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 14 oraz w otoczeniu bloków i licznych terenów zielonych. Placówka mieści się na wysokim parterze piętrowego budynku.

Plac wokół przedszkola jest ogrodzony. Znajduje się na nim bezpieczny plac zabaw oraz parking, który okazjonalnie wykorzystywany będzie na festyny i „większe” imprezy. Plac zabaw zaprojektowany został z myślą o zróżnicowanej wiekowo grupie dzieci, posiada wszelkie niezbędne atesty.

Przedszkolaki „Stonogi” wychodzą na świeże powietrze dwa razy dziennie – bez względu na pogodę. Przeciwwskazaniem do wyjścia są: opady deszczu, silny wiatr, bardzo wysoka lub bardzo niska temperatura powietrza – każda inna pogoda umożliwia nam hartowanie organizmu, obserwacje różnorodnych zjawisk atmosferycznych oraz każdorazowo, kształtowanie umiejętności samoobsługowych w zakresie ubierania się i rozbierania.

Baza lokalowa przedszkola

Niepubliczne Przedszkole STONOGA posiada:

 • 4 przestronne sale dydaktyczne wyposażone w meble, nowe, kolorowe zabawki oraz niezbędne pomoce dydaktyczne
 • każda sala posiada dostęp do łazienki bezpośrednio z sali, co umożliwia nauczycielowi stałą obserwację dziecka; drzwi w toaletach są przeszklone (szkło hartowane o wysokim stopniu bezpieczeństwa)
 • szatnie dla dzieci zorganizowane na korytarzu w systemie grupowym – bezpośrednio przy każdej z sal
 • toaletę dla rodziców, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych
 • pomieszczenie administracyjne (gabinet dyrektora)
 • zaplecze socjalne dla nauczycieli ( szatnia oraz toaleta dla pracowników przedszkola)
  kuchnię z niezbędnym zapleczem (kuchnia, zmywak, umywalnia warzyw, magazyn na produkty suche)
  zaplecze gospodarcze (dwa pomieszczenia na środki czystości oraz urządzenia czyszczące zamykane na klucz – niedostępne dla dzieci)
 • ogrodzony plac zabaw spełniający wszelkie wymogi SANEPID-u
 • podjazd dla wózków
 • wentylację z rekuperacją (krzyżowym wymiennikiem powietrza) dogrzewającą nas zimą i chłodzącą latem; gwarantującą stałą wymianę powietrza w przedszkolu; zapewniającą czystsze powietrze -pozbawione obecności kurzu, grzybów i pleśni
 • dźwiękoszczelne ściany, akustyczne drzwi oraz dźwiękochłonne podłogi zapewniające wysoki komfort osób przebywających w przedszkolu (w takich pomieszczeniach można mówić ciszej przy jednocześnie poprawionej słyszalności)

Koncepcja Niepublicznego Przedszkola „Stonoga”

 • organizacja procesu dydaktyczno -wychowawczego w oparciu o naturalną aktywność dziecka
 • wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka, odkrywanie uzdolnień i predyspozycji
 • poznawanie świata poprzez działanie, eksperymentowanie i zabawę
 • promowanie edukacji ekologicznej
 • promowanie edukacji zdrowotnej w zakresie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej
 • promowanie wychowania w poszanowaniu dla osób starszych